Újabb vereség

Esélyünk sem volt a pontszerzésre

Kétgólos hátrány a szünetben

Továbbra sem tudunk idén teljes kerettel kiállni, Fodor Noémi nem tudott elutazni velünk a velünk a betegsége miatt. Herceg és Nagy góljaival kezdődött a találkozó, nekünk öt percet kellett várni, hogy eredményesek legyünk Fundák révén. A 10. perc végén tudtunk egyenlíteni, de elöl idegesen sok hibával játszottunk, hátul pedig nem működött a védekezésünk. Nagyon könnyű gólokat kaptunk, szinte minden hazai támadás eredményesen végződött. Elhúztak néggyel a hazaiak, amit tartani is tudtak a félidő derekáig, amit egy három perces rohammal sikerült egalizálnunk. A 21. percben Kuti találatával át is vettük a vezetést a mérkőzésen először és utoljára. Sajnos az utolsó szakaszban megint kihagyott a védekezés és Lovistyék, Herceg és Szepesi találatainak köszönhetően szünetben kettővel vezetett a Hódmezővásárhely.

Kispest Női Kézilabda Klub fényképe.

Védekezésünk összeomlott

Székesi és Lovistyék góllal kezdődött meg a második játékrész, amire két Kiss góllal tudtunk válaszolni. Támadójátékunkkal nem volt gond, hiszen Kiss rendre be tudott találni, az amúgy remekül védő Veres Zsuzsanna kapujába. Hátul viszont nagyon nem találtuk a hazaiak ellenszerét és állandósult a 3-4 gólos előnyük. A mérkőzés sorsa a 11. és a 16. perc között dőlt el. Kosik Adél megkapta a harmadik kétpercesét, így a védekezésünk még jobban összeomlott.. Küzdöttünk, vagy talán inkább küszködtünk, de sajnos nem tudtunk három találat alá jönni. Ha jól számoltuk, 10 lövésnél is a kapufa mentette meg a góltól a hazaiakat. A 25 és 28 percben 3-0-ás etapot tudtak csinálni a hazaiak, amire nem tudtunk válaszolni, A legvégén még Kiss Klaudia duplájával tettük kevésbé kínossá az amúgy vállalhatatlan eredményt.

Sajnos botrányosan gyengén játszottunk. Támadásunk még úgy ahogy működött, hiszen 31 góllal mérkőzéseket lehet nyerni, viszont a védekezésünkkel hatalmas nagy problémák vannak. Emellett tény, hogy amíg mentálisan nem szedjük össze magunkat, nem teszi mindenki magát oda 100%-osan a mérkőzésre, addig nem fogunk tudni kijönni ebből a gödörből. Szurkolóinknak szeretnénk megköszönni, hogy továbbra is támogatnak minket, és egyben elnézést kérünk, hogy ezt a lélektelen vackot tudtuk bemutatni.

NB1/B XV forduló

Hódmezővásárhelyi LKC – Kispest NKK 36 – 31 (18 – 16)

Hódemezővásárhely Balogh Imsi Sportcsarnok 200 néző  JK: Dulai – Pisák

Kispest NKK: Kuti Bettina 10(2), Kiss Klaudia 8, Bárdi Virginia 4(1), Fundák Annamária 4,Polics Tímea 3, Nagy Zsuzsanna 2.

Hódmezővásárhelyi LKC: Lovistyék Kitti 11(2), Herceg Réka 11,Török Gabriella 5, Szepesi Ivett 5,Nagy Emese 2, Mihajlov Maja 2.

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3

Kiállítások: 14perc ill. 12perc

Piros lap: Nagy Emese, Varga József /Hódmezővásárhelyi LKC/, Kosik Adél /Kispest NKK/

A mérkőzés alakulása: 5p:2-1 10p:5-4 15p:11-6 20p:12-11 25p:14-14 30p:18-16 35p:22-19 40p:26-22 45p:28-23 50p:32-27 55p:34-28