Jó úton járunk.

Csapatunk három felkészülési mérkőzést is játszott az utóbbi pár napban. Ellenfeleink a nyugati csoport bronzérmese a Kozármisleny SE, az élvonalból visszakerülő Eszterházy KFSC és a szintén nyugati Dorog volt.

Kispest NKK – Kozármisleny SE:

Vasárnap délután lépett először pályára a megfiatalodott csapatunk. Történelmi pillanatnak lehettünk szemtanúi, hiszen Szopcsák Réka, Réti Panna, Dudás Éva,Barta Laura és Csomor Zsófia személyében sajátnevelésű játékosaink is bemutatkoztak. A pályán sok új arcot láthattak szurkolóink. Putz Klaudia Szombathelyről, Kovács Krisztina Hajdúnánásról, Puskás Lilla és Andre Ilona Szent István OTP SE, Laczik Lotti Csepelről, Gazsovics Virág pedig a Pénzügyőrtől érkezett hozzánk. Kovács és Szabó Edina góljaival kezdődött meg a találkozó. Kapuban Győri, mezőnyben Szabó, Kovács,Petrovszki Mód,Puskás mellett utánpótlásból feljövő Barta Laura is a kezdőbe kapott helyet. Az első 10 percben felváltva estek a gólok. Mindössze 9 percet kellett várni az első “UP” gólunkra ami Barta nevéhez fűződik. A 15 percben Puskás és Kovács góljaival újból kétgólos előnyre tettünk szert. Csapatunk frissen és jó kedvel játszott a tavalyi nyugati csoportos bronzérmes csapat ellen, vendégeink fáradtan és meglehetősen sok hibával járatták a labdát. Mód remek cseleivel parádés gólokat tudott szerezni, Győri remekül védte a kapunkat. A 25 és 27 perc között 3-0-ás szakaszt tudtunk csinálni. Ötgólos vezetésünk abszolút megérdemelt volt. Bár a végén két gólt kaptunk, de így is 3 gólos előnnyel mehettünk pihenni.

A képen a következők lehetnek: 5 ember, sportoló emberek és kosárlabdapálya

A végére elfáradtunk

Két Mód góllal kezdtük meg a második játékrészt. Újra visszaállt az ötgólos előnyünk. Hamuth és Szopcsák érkezett a pályára. Beállós poszton Felső és Gazsovics cserélte egymást. Kapunkba pedig Putz váltott Győrit. 42 percit tökéletesen játszottunk. Elöl nagyon hatékony volt a Szabó – Mód – Puskás trió. Szélről Andre rendbe betalált. Sőt fiataljaink is betaláltak Szopcsák bombája a kapu jobbfelső sarkában kötött ki. A 46 percben több fiatal volt a parkettán. Réti,Dudás és Csomor érkezett. Az 50 percttől a vendégek sort cseréltek. Míg nálunk a fiatalok náluk a kezdősoruk volt a pályán. Az 52 és 58 perc között 6-0-ás etapot tudtak csinálni Polcsiék, ami meg is pecsételte a sorsunkat. Nagy öröm, hogy Csomor is be tudott találni a Kozármislenyiek kapujába. A vége még két gyors vendég gól született, így négygólos vereséget “szenvedtünk”.

A képen a következők lehetnek: 1 személy, sportolás és kosárlabdapálya

Felkészülési mérkőzés

Kispest NKK – Kozármisleny SE 30 – 34 (17 – 14)

Soroksári Sportscarnok 100 néző

G:Mód Noémi 8,Szabó Edina 6(1), Puskás Lilla 5(1), Andre Ilona 3,Kovács Krisztina 2,Felső Anna 1,Szopcsák Réka 1,Csomor Zsófia 1,Gazsovics Virág 1,Barta Laura 1, Hamuth Lili 1.

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3

Kiállítások: – ill –

A mérkőzés alakulása: 5p:3-2 10p:5-4 15p:7-5 20p:8-8 25p:13-11 30p:17-14 35p:19-16 40p:22-19 45p:23-23 50p:26-27 55p:29-30

Kispest NKK – Eszterházy KFSC

Kedden az élvonaltól búcsúzó Eszterházy KFSC volt az ellenfelünk. Remekül kezdtük meg a találkozót, a hetedik percben 5-2-re vezettünk. A 15 percben újra egál lett a mérkőzés. Csapatunk jól játszott elöl Szabó és Gazsovics volt eredményes. A 16 és 18 perc között 3-0-és vendég etap végén kétgólos hátrányba kerültünk, amit Szabó és Hamuth tudott egalizálni. Az utolsó 12 percben felváltva estek a gólok. Harcosan, de sok hibával játszottunk. A félidő végén két Gazsovics góllal átvettük a vezetést. A félidőben egygólos előny birtokában mehettünk pihenni.

A képen a következők lehetnek: 2 ember

A végén megint elfáradtunk

Remekül kezdtük meg a második játékrészt. Gazsovics, Petrvoszki és Mód góljaival háromgólos előnyre tettünk szert. A következő öt perc a vendégekről szólt. Zsinórban szerzett három góljukkal újra egál lett az eredmény. A következő percekben Mód és Felső góljaival tudtuk tartani a lépést a kicsit fáradtan mozgó vendégekkel szemben. Bár sok hibával játszott mindkét csapat de az iramra nem lehetett panasz. Újabb 4-1-es vendég szakasz után háromgólos hátrányba kerültünk. Két Hamuth góllal még visszatudtunk, jönni a mérkőzésre. 51 percig remekül bírtuk az iramot, védekezésünk jól működött. A végén egy kicsit felforgatott csapattal álltunk fel. Újabb 5-1-es vendég etap „megpecsételte” a sorsunkat. Négygólos hátrányunkból nem tudtunk már faragni, így vesztesen hagytuk el a pályát.

A képen a következők lehetnek: 2 ember, sportoló emberek és kosárlabdapálya

Remek mérkőzés végig partiban tudtunk lenni a bajnokesélyes egri csapattal szemben.

Kispest NKK – Eszterházy KFSC 29 – 33 (14-13)

Soroksári Sportcsarnok zártkapus

G:Szabó Edina 6(3), Mód Noémi 6, Gazsovics Virág 5, Felső Anna 3,Puskás Lili 3, Kovács Krisztina 2, Hamuth Lili 1, Petrovszki Katalin 1, Dudás Éva 1, Andre Ilona 1.

Hétméteresek: 4/3 ill 2/1

Kiállítások: 2perc ill 4perc

Kispest NKK – Dorogi ESE

5-1-el kezdtük meg a mérkőzést. Győri remekül védte a kapunkat, elöl pedig Szabó Edina rendre be tudott találni a dorogi kapuba. A 10 percre kétgólos előnyre olvadt az előnyünk. Vendégek is magukra találtak. Továbbra is tartani tudtunk a 3-4 gólos előnyünket. Szabó Edina remekül játszott a tegnapi napot szinte minden helyzetét gólra tudta váltani. Hátul jól védekeztek Kovács Krisztináék. Hamuth és Petrovszki góljainak köszönhetően négygólos előnnyel mehettünk pihenni.

A képen a következők lehetnek: 3 ember, sportoló emberek és kosárlabdapálya

Végre be tudtuk húzni a mérkőzést

A második félidő egy-egy góllal kezdődött meg. A 44-ik percig felváltva estek a gólok. Csapatkapitányunk továbbra nagy kedvel dobálgatta góljait. Nagy örömöt jelentett,hogy sajátnevelésű játékosunk Dudás Éva is a kapuba tudott találni. A végére Szopcsák és Andre érkezett a pályára.A végére maradt némi izgalom ,hiszen két gólra feltudott, zárkózni a l küzdő dorogi egylet. Sőt a végén egy gólra is olvadhatott volna az előnyünk ha nem rontják el a hétméteresüket. A vége két gólos megérdemelt győzelem lett.

A képen a következők lehetnek: 3 ember, sportoló emberek

Kispest NKK – Dorogi ESE 29 -27 (15-11)