Ezüstérem Orosházáról.

Két győzelemmel és egy vereséggel zártuk az orosházi tornát.

Hétvégén hatcsapatos felkészülési tornán vettünk részt Orosházán. Az A csoportba az OXXO Energy Orosházi NKC, a Mohácsi TE 1888 és a  Gárdony-Pázmánd NKK, a B csoportba a Kispest/SZISE, a Hajdúnánás SK és a Szentendrei NKE csapata került besorolásra.

Kispest/SZISE – Szentendrei NKE

A reggel fél tízes meccsen két Szabó Edina góllal indítottunk. A hatodik percben már 4-1-re vezettünk. A 14. percig felváltva estek a gólok, nálunk Szabó és Puskás, a szentendreieknél Vígh és Ulmann volt rendre eredményes. A 15. percben egy 3-0-ás szakaszt produkálva tudtunk ellépni az ellenfelünktől. A korai indulás ellenére jól játszottunk, Kubina jól védte a kapunkat. A félidőre hétgólos előnyre sikerült szert tennünk.

A képen a következők lehetnek: 1 személy, sportolás

A második félidőt két gyors Aron és Szerző találattal indítottuk, aztán 8 perces gólcsend következett. A vendégek zsinórban háromszor is be tudtak találni a kapunkba. Duráczky-Bozsó és Varjú érkezett a pályára. A 38. percig felváltva estek a gólok. Varjú és Felső volt eredményes nálunk, majd a 40. percben Pompor, Balog és Stachó érkezett a pályára. A pontos befejezéseknek köszönhetően 16 gólos előnyre tettünk szert a mérkőzés végére.

Kispest/SZISE – Szentendrei NKE 39-23 (20-13)

Orosházi Sportcsarnok 60 néző JK:Szőllősi D. – Szőllősi S.

G: Szabó Edina 10(1), Varjú Liliána 6, Puskás Lilla 5(1), André Ilona 3, Balog Bertina 2(1), Aron Andrea 2, Gazsovics Virág 2, Ujvári Dorottya 2, Felső Anna 2, Pánczél Petra 2, Szerző Regina 2, Stachó Vivien 1.

Hétméteresek: 3/3 ill. 3/1

Hajdúnánás SK – Kispest/SZISE

Mivel mindkét csapat megnyerte az első mérkőzését, így a tét a döntőbe jutás volt.

Jól sikerült a kezdés, két Gazsovics és egy Szabó találattal 3-0-val nyitottuk a találkozót. Előnyünk nem sokáig tartott, érthetetlen módon 9 percen keresztül gólképtelenek voltunk. Görcsösen és pontatlanul játszottunk elöl, hátul pedig nem igazán találtuk az ellenszert Szabados gyors játékára. Ellenfelünk így két góllal el is tudott lépni tőlünk, majd Pánczél találata törte meg a gólcsendünket. A mérkőzés további részén felváltva estek a gólok. A félidő végén jobban játszottak a nánásiak, akik 3-1-es etapot produkáltak, ami négygólos hátrányt jelentett számunkra.

A képen a következők lehetnek: 2 ember, sportoló emberek

A második játékrészt összeszedettebben indítottuk. Az első 5 percet 4-1-re nyertük. A 32. és 34. perc között 3-0-s szakasz után már át is vettük a vezetést. Az 57. percig felváltva estek a találatok, tartani is tudtuk az 1-2 gólos előnyünket. A hajrában a Hajdúnánás büntetőt hibázott, mi pedig Szerző révén góllal tudtunk válaszolni, így a végén kétgólos győzelemmel jutottunk a döntőbe.

Hajdúnánás SK – Kispest/SZISE 24-26 (15-11)

Orosházi Sportcsarnok 100 néző JK:Kovács – Papp

G: Pánczél Petra 6, Gazsovics Virág 5, Aron Andrea 4, Szerző Regina 4, Szabó Edina 3(1), Puskás Lilla 3(1), Ujvári Dorottya 1.

Hétméteresek: 4/3 ill. 3/2

Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc

A mérkőzés alakulása: 5p:1-3 10p:4-3 15p:6-5 20p:8-6 25p:11-9 30p:15-11 35p:16-14 40p:18-17 45p:19-20 50p:21-23 55p:22-24

A B csoport végeredménye:

1. Kispest/SZISE 2 győzelem 4 pont
  2. Hajdúnánás SK 1 győzelem 1 vereség 2 pont
  3. Szentendrei NKE 2 vereség 0 pont

Az A csoportot veretlenül a Gárdony-Pázmánd NKK nyerte.

Döntő

Gárdony-Pázmánd NKK – Kispest/SZISE

Az első 10 percet 3-1 re nyertük. A 12. percig minden jól működött, a támadásaink eredményesek voltak és jól védekeztünk, ezután viszont egy 4-1-es gárdonyi etappal megfordult a mérkőzés. Ellenfelünk Becséri révén kétgólos előnyre tett szert. A következő 10 percben mindössze kétszer tudtunk betalálni, így a Gárdony már hat góllal vezetett. Hiába kértünk kétszer is időt nem tudtunk rendezni a sorainkat. Kapuba Duráczky-Bozsó érkezett, mezőnyben pedig Gazsovics és Varjú találataival négy gólra tudtunk felzárkózni.

A képen a következők lehetnek: 4 ember, sportoló emberek és túra/szabadtéri, , szöveg, amely így szól: „hummel 28 PADOS”

A második félidő két gárdonyi góllal kezdődött. A 32. és 38. perc között 8-2-es szakasszal tudtunk felzárkózni, benne volt a mérkőzésben, hogy megtorpan a Gárdony, de a hibáikat nem tudtuk kihasználni. Pedig volt olyan szituáció, amikor kettős emberelőnyben támadhattunk. Elöl nagyon pontatlanul játszottunk, rengeteg technikai hibát vétettünk, Binó pedig remekül védte a gárdonyi kaput. A következő percekben a mi játékunk érvényesült, 5-1-es etapunknak köszönhetően újra egy gólra sikerült felzárkóznunk. Az 54. perctől kezdve öt alkalommal is támadhattunk az egyenlítésért, de vagy Binó védett vagy pedig eladtuk a labdát. Az utolsó két percben a gárdonyiak belőtték, mi pedig kihagytuk a ziccereinket, így teljesen megérdemelten nyerték meg a döntőt.

Gárdony-Pázmánd NKK – Kispest/SZISE 29-26 (15-11)

Orosházi Sportcsarnok 50 néző Jk: Héjjas – Kránitz

G: Szabó Edina 7(3), Gazsovics Virág 3, Szerző Regina 3, Pánczél Petra 2, Felső Anna 2, Varjú Liliána 2, Albert Helga 2, Ujvári Dorottya 2, Aron Andrea 2, Puskás Lilla 1.

Hétméteresek: 4/4 ill. 4/4

Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc

A mérkőzés alakulása: 5p:1-2 10p:2-4 15p:7-7 20p:11-8 25p:14-9 30p: 15-11 35p:18-14 40p:21-18 45p:24-21 50p:26-23 55p:27-25

A hétvégi 3 mérkőzés megmutatta nekünk, hogy miben kell még erősödnie a csapatnak, voltak jó és rossz momentumaink is. Összességében a torna remekül szolgálta a felkészülésünket.