Egy győzelem egy vereség

Egy győzelemmel és egy vereséggel végeztünk a Kozármislenyi minitornán.

Csapatunk reggel 7-kor indult útnak Kozármislenybe, hogy részt vegyen a három csapatos meghívásos felkészülési tornán. A házigazda Kozármisleny SE mellett a horvát ZRK Bjejovar és csapatunk vett részt.

Kispest NKK – ZRK Bjelovar:

A torna első mérkőzését mi játszottuk a horvát bajnokság negyedik helyezettje ellen. A keretünkbe annyi változás történt, hogy a sérült Kiss Klaudia helyett, junior csapatunk játékosa, Wágner Virág tartott velünk. Jól kezdtük a találkozót, az első hat percben felváltva estek a gólok, de a hetedik perctől a mi akaratunk érvényesült. Már a mérkőzés elején látszódott, hogy kemény csatára van kilátás. A horvát csapat agresszívan védekezett, elöl pedig nagyon eredményesen tudtak játszani. A 11. percben három góllal vezettünk. Aztán ötperces gólcsendünk következett, amit remekül kihasználtak a horvátok. Egészen a 22. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Nálunk Bárdi, Polics és Balogh Vivien volt eredményes. Sajnos az utolsó öt percben a vendég csapat játéka dominált. Szinte minden pozícióbal sikerült betalálniuk így kétgólos hátrányba kerültünk a szünetre.

Kispest Női Kézilabda Klub fényképe.

A második félidőt két Bárdi hetesgóllal kezdtük meg. A 11-ik percig felváltva estek a gólok. Nálunk Bárdi, Fodor és Kosik míg a vendégeknél Niksic és Gasparovic dobálgatta góljait. A következő öt percet 4-1-re a horvátok nyerték. Sajnos védekezésünk nem működött jól, rengetek elkerülhető gólt kaptunk. A 21. percben már ötgólos előnyük volt a Bjelovárnak. A következő négypercben nagyobb fokozatra kapcsoltunk. Petrovszki és Polics góljaival újra egál volt a találkozó. Többszőr is támadhattunk a vezetésért, de sajnos nem jártunk sikerrel, döntő pillanatokban hibáztunk. A horvátok keze nem remegett meg az utolsó percekben, Gasparovic és Ivanda góljaival kétgólos győzelemmel hagyhatták el a parkettát. Küzdelmes, verekedős mérkőzést láthattunk amiből a horvát csapat jött ki jobban.

Kispest NKK – ZRK Bjelovar 29 -31 (15-17)

Kozármisleny Sportcsarnok 50 néző

Kispest NKK: Bárdi Virginia 8(2), Polics Tímea 5, Balogh Vivien 4(2), Fodor Noémi 4, Petrovszki Katalin 3,Kosik Adél 3,Fundák Annamária 2.

ZRK Bjelovar: Niksic 7,Dragisic 4(1),Gavric 3,Tolic 3,Gasparovic 3,Tuoric 2,Hrubv 2,Borkovic 2,Ivanda 2,Cindric 1(1), Karanovic 1,Markovic 1.

Hétméteresek: 8/5 ill. 4/2

Kiállítások: 6perc ill. 10perc

A mérkőzés alakulása: 5p:2-2 10p:7-5,15p:9-8 20p:11-12, 25p:13-14 30p:15-17 35p:18-19 40p:21-20 45p:22-25, 50p:24-26 55p:28-29

A torna második körében: Kozármisleny SE – ZRK Bjelovar 25-27

A mérkőzés után közös ebéd majd egy cukrászda meglátogatása volt a program.

Kozármisleny SE – Kispest NKK:

Palotás góljára Balogh Vivien tudott válaszolni. Egészen a hatodik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A követkető 14 percben mi irányítottuk a mérkőzést. Több szép akciógólt sikerült szereznünk. Polics, Nagy Zsuzsanna és Balogh révén hatgólos vezetésre tettünk szert. A 16. és 20. perc között zsinórban öt gólt tudtunk szerezni. Kicsit visszavettünk a tempóból, amit a hazaiak ki is használtak. Palotás és Fekete jóvoltából kétgólra sikerült felzárkózniuk. Szerencsére a félidő vége elött Fundák és Petrovszki góljaival sikerült három gólt megtartani előnyünkből.

A második felidő első öt percében felváltva estek a gólok. A hetedik percben sikerült ledolgoznia hátrányát a hazai együttesnek. Sőt a 10. percben át is vették a vezetést. Őrült tempót diktáltak a csapatok. Mindkét csapat gyorsan tudott válaszolni a kapott góljaikra. Nálunk Nagy Zsuzsanna játszott remekül, erőszakos befordulásaival nem tudtak nagyon mit kezdeni Pruklerék. A 16. percben visszavettük a vezetést. Az utolsó 9 percben fegyelmezetten játszottunk, jóval keményebben védekeztünk, míg a hazaiak sok technikai hibával játszottak az utolsó periódusban. Petrovszki zsinórban lőtt három góljára már nem tudtak válaszolni a hazaiak, így háromgólos győzelemmel zártuk le a szombati napot.

Győzelmünkkel a második helyen végeztünk megelőzve a hazaiakat.

Kozármisleny SE – Kispest NKK  30 – 33 (15 – 18)

Kozármisleny Sportcsarnok 150 néző

Kispest NKK: Polics Tímea 8(3), Balogh Vivien 7(3), Nagy Zsuzsanna 6, Petrovszki Katalin 4,Bárdi Virginia 3,Fundák Annamária 2, Wágner Virág 1,Balogh Viktória 1,Fodor Noémi 1,

Kozármisleny SE: Palotás Fanni 7, Fekete Alexandra 6 ,Halász Bernadett 5, Ragoncsa Dominika 4,Szemmelrock Dóra 3,Rideg Renáta 1,Markovics Rebeka 1,Pukler Glória 1, Tóth Tímea 1.

Hétméteresek: 2/0 ill. 9/6

Kiállítások: 6perc ill. 6perc

A mérkőzés alakulása: 5p:4-3 10p: 5-5 15p:7-9 20p:7-13,25p:9-15 30p:15-18 35p:17-20 40p:22-21 45p: 26-25 50p:28-28 55p:28-31

A torna végeredménye:

1.ZRK Bjelovar 2 győzelem  4pont

2.Kispest NKK 1 győzelem 1 vereség 2pont

3.Kozármisleny SE 2 vereség 0pont

Összességében remek torna volt. Két erős csapattal sikerült játszanunk. Kicsi hiányérzetünk lehet az első mérkőzés miatt, hiszen a végén eldönthettük volna a találkozó sorsát. Jobban játszottunk, mint csütörtökön, hétfőtől pedig tovább folytatjuk a felkészülésünket. Jövő hétvégén Hajdúnánáson veszünk részt egy  felkészülési tornán, szintén erős ellenfelekkel szemben.