Egy vereség, egy döntetlen

Lejátszottuk az első felkészülési mérkőzésünket.

Szerdán kétszer is pályára léptünk a szintén NB1-ből kieső Mosonmagyaróvári KC ellen. Az első mérkőzésre délelőtt 11:00 került sor.

Kispest Női Kézilabda Klub fényképe.

Mindkét csapat sok hibával játszotta végig a találkozót, amit mi kezdtünk jobban. Egészen a 27. percig magabiztosan játszottunk. Polics – Bárdi és Kiss volt gólerős. A 12. és a 20. perc között játszottunk a legjobban, ezt a részt 7:1-re nyertük. Sajnos a szünethez közeledve elfáradt a csapatunk és zsinórban három gólt kaptunk. A második játékrészben teljesen más hazai csapat futott ki a parkettára. Mi pedig „bentmaradtunk” az öltözőben. Lövéseink nem találtak kaput és több indításból kapott gólt kaptunk. Az első 7 percben 6-1-es hazai etap következett és állandósult a 3-4 gólos vezetésük. Ezt követően sajnos már nem tudtunk közelebb kerülni a hazaiakhoz, a végére pedig teljesen elfáradtunk, ami a hétfőn és kedden elvégzett edzésmunka után nem volt meglepő.  Az utolsó 5 percben-zsinórban 4 gólt kaptunk és 29:21-re kaptunk ki.

Mosonmagyaróvári KC – Kispest NKK 29-21 (11-12)
UFM Aréna 50 néző
G: Kiss Klaudia 4(3), Bárdi Virgínia 4, Polics Tímea 3, Balogh Vivien 3, Lendvai-Tamás Krisztina 3, Felső Anna 2, Ulmann Bernadett 1, Szűcs Barbara 1.
Hétméteresek: 5/5 ill 3/2
Kiállítások: 14perc ill. 6perc

Piros lap: Hegedűs Dorottya /Mosonmagyaróvári KC/
Az eredmény alakulása: 1-2,3-6,6-8,8-12,11-12,15-13,18-15,22-17,25-20,27-21

A 6 órás meccs első 10 perce kiegyenlített játékot hozott. Majd egy hosszabb gólcsendünk következett, amit Balogh Viktória tudott megtörni. Az utolsó 5 percben sikerült pontosabban játszanunk és Kiss Klaudia révén két gólra sikerült felzárkóznunk. A második félidő kiegyenlített játékot hozott. A félidő derekán fáradni látszott a Moson, amit csapatunk nagyon jól ki tudott használni.  Bárdi-Ulmann és Fundák góljaival átvettük a vezetést. Az utolsó percek kemény, magas színvonalú játékot hozott. A 22. percben újra kétgólosra nőtt a hazai előny, amit két Balogh Vivien góllal egalizáltunk. Sőt hét másodperccel a vége előtt mi támadhattunk a győztes gólért, de a vége döntetlen lett.

Mosonmagyaróvári KC – Kispest NKK 24-24 (10-8)